Agnieszka Zakrzewicz swą dziennikarską pracę rozpoczęła w Radiu Watykańskim. Dziś, mieszkając od 20 lat w Rzymie i pracując jako korespondent zagraniczny dla polskich mediów, opowiada o kulisach Kościoła i Watykanu. W szczególności o tych sprawach, które najbardziej dotykają problemu kobiet w funkcjonowaniu tej instytucji, pedofilii, homoseksualizmu, sekularyzacji współczesnego społeczeństwa oraz przemian Kościoła katolickiego w epoce „postwojtyłowej“. W blogu „W cieniu San Pietro“ znajdziecie wszystko to, o czym otwarcie pisze prasa zagraniczna, a o czym z trudnością przeczytacie w prasie polskiej.

Ukazało się wdanie włoskie "Watykańskiego labiryntu"

Ukazało się wdanie włoskie "Watykańskiego labiryntu"

Kliknij "lubię to" - W cieniu San Pietro fan page na Facebook

poniedziałek, 21 kwietnia 2014

124. To co szykuje się 27 kwietnia to będzie globalne doznanie mistyczno medialne
Kanonizacja JXXIII i JPII to będzie największe przedsięwzięcie multimedialne w dotychczasowej historii świata. 5 godzinna transmisja w 3D będzie przekazywana przez 9 satelit mających zasięg globalny (Olimpiada w Soczi, która do tej pory była największym osiągnięciem medialnym w HD była przekazywana tylko przez 4 satelity). Po raz pierwszy setki milionów widzów obejrzą na żywo wszystko, jakby osobiście byli na Placu Św. Piotra.
Dokumentacja z kanonizacji, która będzie rejestrowana przez 5 kamer 4K, 13 kamer 3D i 15 kamer HD zostanie po raz pierwszy w historii zapisana w formacie 4K (oczywiście jeszcze w drodze eksperymentalnej), tak aby w przyszłości historycy mogli obejrzeć nawet najdrobniejszy szczegół.
To co szykuje się 27 kwietnia to będzie globalne doznanie mistyczno medialne.
Niezależnie od tego czy ktoś wierzy, czy nie - z punktu widzenia mediów jest to naprawdę wydarzenie epokowe i oglądanie tego wszystkiego w 3D (a zwłaszcza Placu i Bazyliki kręconych z najlepszych punktów) jest fantastyczne. Mnie się podobało, bo jestem fanką technologii.

Dlaczego zaproszono mnie dziś na konferencję do Watykanu? Po to, abym powiedziała Wam otwarcie, że transmisję z kanonizacji w 3D obejrzą setki milionów widzów na całym świecie, ale nie Polacy. Relację na żywo pokaże telewizja SKY w 4 krajach (Niemcy, Włochy, WB, Hiszpania). Projekcja na żywo odbędzie się również w ponad 500 kinach 3D w 20 krajach świata. WSZYSTKO GRATIS! Wstęp wolny dla widzów!

Jak do tej pory do inicjatywy w Polsce przystąpiły 3 kina: w Rzeszowie, Bełchatowie Zamościu i projekcja 3D będzie organizowana przez dwa sanktuaria w Warszawie i Krakowie. Dla porównania - we Włoszech projekcje odbędą się w 150 kinach, w Meksyku w 100 miastach. Wszystko to dlatego, że polska telewizja nie chce wypuścić z rąk monopolu na kanonizację Jana Pawła II. Oczywiście ta kanonizacja to wielka konkurencja pomiędzy telewizją watykańską a innymi networkami światowymi i Watykan ma tu ogromną przewagę, no ale...
(Przekazano mi to dziś zakulisowo na konferencji w Watykanie.)

Aby uświadomić Wam skalę tego globalnego mistycyzmu medialnego - powiem tylko, że we włoskiej średniowiecznej miejscowości Sotto il Monte, gdzie narodził się Jan XXIII i gdzie żyje obecnie jego ponad 90-letni sekretarz, zostaną ustawione olbrzymie ekrany na których odbędzie się projekcja w 3D dająca wrażenie, że stary sekretarz znajdzie się wśród kardynałów na Placu Św. Piotra.

Polacy jak zwykle będą musieli na własny koszt dojechać do Rzymu i spać na bruku w nocy by dostać się na Plac Św. Piotra lub zasiąść przed telewizorami i oglądać relację polskich korespondentów wysłanych specjalnie do Wiecznego Miasta i słuchać komentarzy polskich gadających głów...

Miłej wizji...


Agnieszka Zakrzewicz, Rrzym 31 marca 2014 r. 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.