Agnieszka Zakrzewicz swą dziennikarską pracę rozpoczęła w Radiu Watykańskim. Dziś, mieszkając od 20 lat w Rzymie i pracując jako korespondent zagraniczny dla polskich mediów, opowiada o kulisach Kościoła i Watykanu. W szczególności o tych sprawach, które najbardziej dotykają problemu kobiet w funkcjonowaniu tej instytucji, pedofilii, homoseksualizmu, sekularyzacji współczesnego społeczeństwa oraz przemian Kościoła katolickiego w epoce „postwojtyłowej“. W blogu „W cieniu San Pietro“ znajdziecie wszystko to, o czym otwarcie pisze prasa zagraniczna, a o czym z trudnością przeczytacie w prasie polskiej.

Ukazało się wdanie włoskie "Watykańskiego labiryntu"

Ukazało się wdanie włoskie "Watykańskiego labiryntu"

Kliknij "lubię to" - W cieniu San Pietro fan page na Facebook

czwartek, 28 lutego 2013

88. Papież przeszedł na emeryturę


„Jestem po prostu pielgrzymem, który zaczyna ostatni etap swojej pielgrzymki na tej Ziemi
Idźmy naprzód razem z Panem dla dobra Kościoła i świata. Dziękuję!“ - były to ostatnie słowa Benedykta XVI jako papieża podczas ostatniego publicznego aktu jego pontyfikatu.

O godzinie 17.00 papież opuścił na zawsze apartament w Pałacu Apostolskim, który następnie został opieczętowany.
Oficjalne pożegnanie abdykującego Benedykta XVI odbyło się na dziedzińcu św. Damazego. Następnie z lądowiska w Ogrodach Watykańskich papież odleciał helikopterem do Castel Gandolfo. Towarzyszył mu osobisty sekretarz, arcybiskup Georg Gaenswein. W Watykanie i w całym Rzymie rozległo się bicie dzwonów.

28 lutego 2013 roku o godzinie 20.00 zatrzasnęła się za Josephem Ratzingerem brama papieskiej letniej rezydencji, gdzie emerytowany papież spędzi dwa miesiące.
Tak zakończył się pontyfikat Benedykta XVI – krótki, ale bardzo ważny rozdział historii  Kościoła katolickiego.

Agnieszka Zakrzewicz z Rzymu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.