Agnieszka Zakrzewicz swą dziennikarską pracę rozpoczęła w Radiu Watykańskim. Dziś, mieszkając od 20 lat w Rzymie i pracując jako korespondent zagraniczny dla polskich mediów, opowiada o kulisach Kościoła i Watykanu. W szczególności o tych sprawach, które najbardziej dotykają problemu kobiet w funkcjonowaniu tej instytucji, pedofilii, homoseksualizmu, sekularyzacji współczesnego społeczeństwa oraz przemian Kościoła katolickiego w epoce „postwojtyłowej“. W blogu „W cieniu San Pietro“ znajdziecie wszystko to, o czym otwarcie pisze prasa zagraniczna, a o czym z trudnością przeczytacie w prasie polskiej.

Ukazało się wdanie włoskie "Watykańskiego labiryntu"

Ukazało się wdanie włoskie "Watykańskiego labiryntu"

Kliknij "lubię to" - W cieniu San Pietro fan page na Facebook

wtorek, 22 lipca 2014

Zbiórka na Dni Świeckości 2014

Zbiórka na Dni Świeckości 2014

Pomóż zorganizować Dni Świeckości!
Koalicja Postęp i Świeckość od 2012 roku organizuje w Krakowie Dni Świeckości, na których program składają się spotkania, debaty oraz wieńczący je Marsz na rzecz Świeckości. Gościliśmy już wielu panelistów i panelistek na tłumnie odwiedzanych dyskusjach, zorganizowaliśmy parę wystaw, lecz przede wszystkim maszerowaliśmy ulicami Krakowa, domagając się poszanowania świeckości państwa. Co roku poprzeczkę stawiamy sobie coraz wyżej, starając się poruszać jak najciekawsze tematy i zapraszać znanych publicystów, dziennikarzy, przedstawicieli świata akademickiego i polityki.
Z roku na rok obserwujemy z niepokojem narastającą klerykalizację polskiego życia publicznego. Ostatnie tygodnie to apogeum ofensywy zwolenników państwa wyznaniowego, w którym możemy wkrótce wszyscy się obudzić, o ile już teraz nie wyrazimy głośnego sprzeciwu. Sprzeciwu, który wyjdzie poza komentarze w Internecie. Aby ten głos był słyszalny, chcemy dotrzeć do liczniejszej grupy ludzi niż dotychczas.
Do tej pory organizowaliśmy Dni Świeckości, finansując je z naszych prywatnych środków. Chcemy jednak, aby Dni stawały się coraz większą imprezą, stymulującym intelektualnie świętem humanistów, wolnomyślicieli, ateistów i agnostyków, a również wierzących, którzy opowiadają się za świeckością. Dlatego apelujemy do wszystkich podzielających nasze przekonania – pomóżcie nam sfinansować organizację tegorocznych Dni Świeckości! Liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata.
Jeśli uda się nam osiągnąć pułap:
2 000 złotych – sfinansujemy zakup porządnego „wędrownego” zestawu nagłaśniającego na Marsz Świeckości
5 000 złotych – pokryjemy wydatki związane z wynajmem sal na wydarzenia i kosztami podróży/noclegu zaproszonych gości
9 000 złotych – wykupimy czas reklamowy w telewizji komunikacji miejskiej i inne dostępne cenowo formy promocji
12 000 złotych – wyprodukujemy gadżety pamiątkowe dla wszystkich uczestników Dni i jeszcze starczy na billboard, bądź dwa :)
Wspierajcie, udostępniajcie ten apel i przyjeżdżajcie tłumnie do Krakowa w ostatni weekend września na III Dni Świeckości!
Wpłaty z dopiskiem „Dni Świeckości 2014 – darowizna” prosimy kierować na konto:
Stowarzyszenie Wszechnicy Oświeceniowo-Racjonalistycznej
76 1540 1115 2044 4972 6763 0001
(sprawozdanie ze zbiórki zostanie opublikowane 30 października)
Szczegółowy program tegorocznej imprezy będzie pojawiał się stopniowo na stronie internetowej www.kpis.pl oraz naszych stronach fb: https://www.facebook.com/kpis.kr & https://www.facebook.com/dniswieckosci
Pamiętajcie – nie ma wolności bez świeckości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.