Agnieszka Zakrzewicz swą dziennikarską pracę rozpoczęła w Radiu Watykańskim. Dziś, mieszkając od 20 lat w Rzymie i pracując jako korespondent zagraniczny dla polskich mediów, opowiada o kulisach Kościoła i Watykanu. W szczególności o tych sprawach, które najbardziej dotykają problemu kobiet w funkcjonowaniu tej instytucji, pedofilii, homoseksualizmu, sekularyzacji współczesnego społeczeństwa oraz przemian Kościoła katolickiego w epoce „postwojtyłowej“. W blogu „W cieniu San Pietro“ znajdziecie wszystko to, o czym otwarcie pisze prasa zagraniczna, a o czym z trudnością przeczytacie w prasie polskiej.

Ukazało się wdanie włoskie "Watykańskiego labiryntu"

Ukazało się wdanie włoskie "Watykańskiego labiryntu"

Kliknij "lubię to" - W cieniu San Pietro fan page na Facebook

niedziela, 22 czerwca 2014

134. Emanuela Orlandi - 31 lat zmowy milczenia

Papież Franciszek nie wspomniał dziś obywatelki watykańskiej - Emanueli Orlandi nawet słowem. Pozdrowił między innymi studentów i cyklistów. Powiedział, że tortura jest grzechem.
Czy zaginięcie 15-letniej dziewczynki (nie jednej zresztą) to aż tak niebezpieczna tajemnica Watykanu, że mogłaby wstrząsnąć fundamentami Kościoła? Jeżeli Franciszek powiedział bratu, że "Emanuela jest w Niebie" - to dlaczego ten odważny papież, który potępił Ndranghetę - po 31 latach nie ujawni co się naprawdę stało? Czy Kościół w tym wypadku będzie musiał przyznać się do wielkiego skandalu pedofilii za Murami, czy jeszcze do czegoś gorszego? Czy pozostawienie rodziny Orlandich przez tyle lat w niepewności nie jest straszną psychologiczną torturą?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.